مهندس افخمی: برای مناطق ویژه, باید مزیت ایجاد کنیم

مهندس افخمی: برای مناطق ویژه, باید مزیت ایجاد کنیم


در مراسم معارفه مهندس ولی الله افخمی مدیر عامل جدید سازمان عمران کرمان در منطقه ویژه اقتصادی ‏سیرجان که با حضور فرماندار و جمعی از مدیران صنایع و دیگر فعالان اقتصادی منطقه ویژه برگزار شد، مدیر عامل سازمان عمران کرمان خواهان تشکیل کمیته ای در دبیرخانه ‏شورای عالی مناطق آزاد و ویژه برای بررسی و اصلاح قوانین و مقرراتی شد که بتواند انگیزه های سرمایه گذاری در مناطق ویژه اقتصادی را افزایش دهد. ‏ مهندس افخمی تاکید کرد: ما در تعامل و مذاکره با دولت ها همواره پیگیر این بوده و هستیم که قوانینی ‏داشته باشیم که برای فعالیت اقتصادی در مناطق ویژه ایجاد مزیت کند. چون سرمایه گذاران برای کار در این ‏مناطق باید انگیزه داشته باشند.‏

مدیرعامل جدید سازمان عمران کرمان معرفی شد

مدیرعامل جدید سازمان عمران کرمان معرفی شد


در مراسمی با حضور مدیران سازمان عمران کرمان و شرکتهای وابسته به سازمان، امروز مهندس ولی ‏اله افخمی راد به عنوان مدیرعامل سازمان عمران کرمان معرفی شد. ‏‎

مهندس افخمی قبلاً به مدت ‏‎8‎‏ سال مدیریت منطقه ویژه اقتصادی سیرجان را به عهده داشت. ‏‎

مهندس محمدرضا شه بخش رئیس هیات مدیره سازمان عمران کرمان در مراسم معارفه مدیرعامل ‏جدید، از خدمات مدیرعامل سابق تشکر و برای مدیرعامل جدید به عنوان مدیری مدبر و با تجربه و ‏همگام با فعالان اقتصادی کشور، آرزوی موفقیت کرد.‏

عرضه محصولات جدید گلدیران (LG کره جنوبی) در بازار ایران

عرضه محصولات جدید گلدیران (LG کره جنوبی) در بازار ایران


اولین محموله از انواع یخچال فریزرهای پیشرفته تولیدی لوازم خانگی ال جی در کارخانه گلدیران م. و . ا. ‏سیرجان، به بازارهای کشور عرضه شد. این یخچال فریزرها، شامل انواع ساید بای ساید و در این در ال جی ‏کره جنوبی می باشد که در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان تولید می شود. پروژه ساید بای ساید و در این در ‏ال جی تنها بخشی از انواع تولیدات صنایع گلدیران و شرکت ال جی کره است که افتتاح آن توسط وزیر ‏صنعت، معدن و تجارت در آستانه دهه فجر و همزمان با سفر رییس جمهور به شهرستان سیرجان،انجام شد.‏ برای راه اندازی این پروژه که در زمینی به مساحت 11 هکتار و سالن هایی به وسعت 60 هزار مترمربع بنا ‏شده 30 میلیون دلار سرمایه گذاری ارزی ( فاینانس شده توسط شرکت ال جی) و 700 میلیارد ریال نیز ‏سرمایه گذاری ریالی انجام شده و برای 520 نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است. ‏

جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان


جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان سیرجان با حضور جمعی از مسوولان استان و شهرستان و مدیران صنایع در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان برگزار شد. در این جلسه مدیرعامل منطقه ویژه سیرجان با اشاره به مشکلات منطقه در زمینه کمبود آب و برق گفت: در سال های اخیر کارخانه های جدیدی در مجموعه مشغول به کار شده اند که برای ادامه کار و توسعه به حمایت های جدی نیاز دارند. در ادامه حسن پور نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز مدیران استانی آب و برق به سیرجان آمده اند تا مشکلات منطقه ویژه برای جذب سرمایه گذاری مرتفع شود. بنابراین از مدیران استانی می خواهیم که این مشکلات را بطور جدی پیگیری کنند و اگر در استان هم موانعی دارند به ما اطلاع دهند تا ما در وزارت خانه های مربوطه مشکلات را پیگیری کنیم. در این جلسه مدیران برق و امور آب استان آمادگی خود را برای تامین برق و آب واحدهای صنعتی اعلام کردند.

اعضای کمیسیون حمایت از تولید در منطقه ویژه سیرجان

اعضای کمیسیون حمایت از تولید در منطقه ویژه سیرجان


در دیدار رئیس و اعضای کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و اصل44 و نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از منطقه ویژه اقتصادی سیرجان، مشکلات واحدهای صنعتی منطقه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد نمایندگان مجلس، درخواست های صنعتگران این منطقه ویژه را در مجلس و دولت پیگیری نمایند. در این دیدار، نماینده مردم سیرجان در مجلس از رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی درخواست کرد که: برای رفع مشکلات و موانع کارخانه های منطقه ویژه سیرجان با وزرای مربوطه صحبت کنند. اعضای کمیسیون ویژه تولید ملی برای آشنایی با مشکلات کارخانه های مستقر در منطقه ویژه سیرجان از بخش صنعتی منطقه و خط تولید یخچال و ال ای دی های شرکت گلدیران ( تولیدکننده محصولات ال جی ) دیدن کردند و درنشست با مدیرعامل منطقه برای رفع نگرانی های سرمایه گذاران قول مساعد دادند.

مشاور رییس جمهوری در امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

مشاور رییس جمهوری در امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی


دکترمرتضی بانک استاندار اسبق کرمان هفته گذشته با انجام مراسم معارفه در حضور مسئولان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور رسما کار خود را در مقام مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی آغاز کرد. دکتر بانک در 13/6/96 با حکم دکتر کرباسیان وزیر جدید دارایی و اقتصاد به عنوان دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی معرفی شد و سه روز بعد دکتر روحانی رئیس جمهوری نیز با صدور حکمی جداگانه، وی را به مقام مشاور رئیس جمهوری در امور مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی منصوب کرد. پیش از این، مهندس اکبر ترکان این دو سمت را به عهده داشت. دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ضمن نظارت بر امور این مناطق، به عنوان ساختار ستادی، اجرای مصوبات شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را پیگیری می نماید.

افتتاح 2 واحد جدید در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

افتتاح 2 واحد جدید در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان


درسفر مهندس سازگارنژاد معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به سیرجان، دو طرح بسته‌بندی غذای آماده و کارگاه تعمیرات تخصصی موتورهای دیزلی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان به بهره‌برداری رسید. کارخانه بسته‌بندی غذای آماده و سالاد اولویه که با 13میلیاردریال اعتبارات بخش خصوصی و تسهیلات بانکی فعالیت خود را آغاز کرد، برای 18 نفر اشتغالزایی داشته و روزانه 2تن تولیدات خود را به بازار مصرف شهرستان و استان و استان‌های همجوارعرضه می‌کند. کارگاه تعمیرات ماشین‌آلات دیزلی معادن نیز که با 35 میلیارد ریال سرمایه اولیه به همت جوانان تحصیلکرده راه‌اندازی شده، تنها کارگاه آموزشی و تعمیرات تخصصی جنوب شرق کشور محسوب می شود. برای تکمیل و توسعه این کارگاه 150 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که کمک مسؤولان و بانک‌ها را می‌طلبد.

راه اندازی گمرک تخصصي ترخیص انواع ماشين آلات نو و مستعمل راهسازی در  منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

راه اندازی گمرک تخصصي ترخیص انواع ماشين آلات نو و مستعمل راهسازی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان


گمرک ايران با ابلاغ بخشنامه ای به شماره59540/96 مورخ 18/02/396، گمرک منطقه ویژه اقتصادی سيرجان را به گمرکات تخصصي ترخيص ماشين آلات راهسازي و معدنی نو و مستعمل اضافه کرد و به دنبال آن، اولين محموله ماشين آلات سنگين براي ترخيص وارد منطقه ويژه اقتصادي سيرجان شد. این مجوز با پیگیری سازمان عمران کرمان و به دلیل گستره وسیع عملیات معدنی در استان کرمان، برای منطقه ویژه اقتصادی سیرجان صادر شده است. به این ترتیب از این پس واردکنندگان ماشین آلات راهسازی و معدنی می توانند برای تسریع در انجام خدمات گمرکی و ترخیص ماشین آلات نو و مستعمل وارداتی، از تسهیلات فراهم شده در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان استفاده کنند.

سازمان عمران كرمان:   متولي طرح هاي نوين توسعه اقتصادي در نقاط مستعد ایران

سازمان عمران كرمان: متولي طرح هاي نوين توسعه اقتصادي در نقاط مستعد ایران


سازمان عمران کرمان مجموعه ای فعال در عرصه کارآفرینی است که تولیت طرح های نوین اقتصادی، هدایت و مدیریت فعالیت های صنعتی، بازرگانی، خدماتی و عمرانی را با مشارکت بخش خصوصی و عمومی در استان کرمان و سایر نقاط کشور به عهده دارد. پشتيباني اجرايي از منطقه ويژه اقتصادي سيرجان و فعالان اقتصادي در استان كرمان و سایر نقاط کشور، جذب سرمايه گذاري هاي داخلي و خارجي و ارائه توجيه اقتصادي طرح هاي سرمايه گذاري زود بازه، از محور های فعالیت سازمان عمران کرمان است.

فعال ترین شرکت بخش خصوصی در جنوب شرق ايران

فعال ترین شرکت بخش خصوصی در جنوب شرق ايران


" سازمان عمران كرمان " با بیش از ربع قرن سابقه فعالیت های موفق اقتصادی در عرصه های مختلف مدیریتی و جذب و هدایت سرمایه گذاری های داخلی و خارجی و کارآفرینی، امروزه از فعالترین شركت های بخش خصوصی در حوزه جنوب شرق ايران و به ويژه استان پهناور كرمان محسوب می شود. فعاليت رسمي سازمان عمران كرمان از سال 1370 همزمان با ايجاد اولين منطقه ويژه اقتصادي كشور در سيرجان آغاز شد و در ادامه با تأسيس و اداره شركت هاي جنبي متعدد توفيق يافت حجم عظيمي از سرمايه هاي ملي و مردمي را به نفع اقتصاد استان و كشور به چرخش درآورد.

سازمان عمران كرمان: کانون حرکت كارآفرينان موفق

سازمان عمران كرمان: کانون حرکت كارآفرينان موفق


سازمان عمران كرمان با برخورداري از همكاري گروهي از برجسته ترين كارشناسان حوزه تولید و تجارت، همواره کوشیده است تا ضمن جلب حمايت هاي قانوني دولت و دستگاه هاي اجرايي كشور و مقامات استان، با شناسايي قابليت هاي اقتصادی و ارایه ايده های نو و شيوه هاي برتر مديريت اجرایی، زمينه هاي کارآفرینی و تولید ارزش افزوده را با استفاده از سرمايه گذاري هاي داخلي و خارجي براي بهره وري بهينه از مزيت هاي نسبي و امكانات بالقوه و گسترده موجود در كشور (با اولويت اجرا در سطح استان کرمان)، فراهم ساخته و به ایجاد اشتغال برای نیازمندان بازار کار کشور کمک کند.

 آینده درخشان سیرجان از دیدگاه بانی سازندگی ایران

آینده درخشان سیرجان از دیدگاه بانی سازندگی ایران


امروز راه اساسی ارتباط ( کشورهای مسلمان جدا شده از شوروی سابق) از (طریق) ایران (به آبهای آزاد)، «سیرجان» است... تاریخ نشان داده که نقاط این چنینی که خودشان هم مستعد باشند، اگر بر سر راه چنین معبر و مسیری قرار بگیرند آنجا عامل توسعه وسیع و تکامل بسیار سریع خواهد شد و من در «سیرجان» این نقطه را به روشنی می بینم. مسیر کالاهای وارداتی و صادراتی کشور از اینجا می گذرد... راه های اصلی از اینجا عبور می کند و خطوط برق به گونه ای در سیرجان متمرکز است که وسیله توسعه بسیار خوبی خواهد بود./ از بیانات زنده یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار از سیرجان 26/2/1372

پروژه گلخانه های مدرن سازمان عمران کرمان به نفع کشاورزان محروم استان

پروژه گلخانه های مدرن سازمان عمران کرمان به نفع کشاورزان محروم استان


سازمان عمران كرمان با هدف توسعه پايدار و هدفمند كردن توليدات بخش كشاورزي و گذر از كشاورزي معيشتي با هدف بهره برداري بهينه از منابع آب و خاك و افزايش بهره وري توليد به ازاي آب مصرفي با توجه به تغييرات اقليمي نسبت به توسعه گلخانه هاي مدرن هیدروپونیک در 750 هکتار از اراضی کشاورزان جنوب استان كرمان اقدام نموده است. کشاورزانی که با در اختیار گذاردن آب و زمین برای احداث تاسیسات مورد نیاز گلخانه ها در این طرح مشاركت نموده اند، علاوه بر تملک زمین و تاسیسات احداثی پس از تسویه وام ها و اعتبارات هزینه شده، سالیانه از سودخالص حاصله قابل ملاحظه ای نیز بهره مند می شوند.

نیروگاه رودشور جاده ساوه: حاصل سرمایه گذاری مشترک سازمان عمران کرمان

نیروگاه رودشور جاده ساوه: حاصل سرمایه گذاری مشترک سازمان عمران کرمان


شرکت ماه تاب گستر، اولین شرکت خصوصی ایرانی است که با تکیه بر توانایی و تجربیات متخصصین ایرانی، در راستای تحقق سیاست های اجرائی اصل ۴۴ قانون اساسی و برنامه های توسعه ای دولت جمهوری اسلامی ایران و با حمایت وزارت نیرو، از سال ۱۳۸۰ با مشارکت سازمان عمران کرمان فعالیت خود را در زمینه تولید، توزیع و فروش انرژی الکتریکی در داخل و خارج از کشور آغاز نمود و هم اکنون مالک تمام یا بخشی از ۹ نیروگاه با قدرت تولیدی ۳۱۰۰ مگاوات برق می باشد. نیروگاه رودشور در جاده ساوه، حاصل سرمایه گذاری مشترک سازمان عمران کرمان در این پروژه های زیر بنایی است.

سرمایه گذاری سازمان عمران کرمان برای  انتقال آب از دریای عمان به کرمان و هرمزگان

سرمایه گذاری سازمان عمران کرمان برای انتقال آب از دریای عمان به کرمان و هرمزگان


سازمان عمران کرمان با کمک کنسرسیومی از شرکت های معتبر داخلی و خارجی، مسئولیت انتقال آب از دریای عمان به کرمان و هرمزگان را به عهده گرفته است. این طرح سالانه 88 میلیون مترمکعب آب را منتقل می کند. مدت اجرای طرح پنج سال تعیین شده است. طرح انتقال آب شیرین از دریای عمان به کرمان و بندرعباس یکی از مظاهر مشارکت مستقیم سازمان عمران کرمان به عنوان بخش خصوصی واقعی در خدمات مربوط به دولت است

مشارکت سازمان عمران کرمان در احداث منطقه ویژه اقتصادی جازموریان

مشارکت سازمان عمران کرمان در احداث منطقه ویژه اقتصادی جازموریان


نواحی جنوب شرق استان پهناور کرمان علیرغم همه ی محرومیت ها، از بستر های اقتصادی قابل ملاحظه ای برخوردار است که چنانچه با جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی مورد بهره برداری قرار گیرد، قادر است به قطب عمده ای در تولیدات کشاورزی ویژه و صنایع تبدیلی درآمدزا تبدیل شود. شرکت سهامی درج متولی جدید منطقه ویژه اقتصادی جازموریان، در نظر دارد که با مشارکت سازمان عمران کرمان و منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم، امکانات توسعه فعالیت های اقتصادی در این منطقه ویژه را فراهم ساخته و زمینه اشتغال بخش عظیمی از اهالی منطقه را فراهم سازد.

صنایع خودروسازی کرمان

صنایع خودروسازی کرمان


سازمان عمران کرمان از آغاز تاسیس صنایع خودروسازی کرمان از سهامداران اصلی این شرکت مادر تخصصی بوده و در جهت رشد و تعالی آن همواره نقش محوری داشته است

ادامه مطلب

گلخانه های مدرن کرمان

گلخانه های مدرن کرمان


کشاورزان با واگذاری آب و زمین برای احداث تاسیسات مورد نیاز گلخانه ها بسته به شرایط اقلیمی: حداقل 2 هکتار (اشخاص حقیقی ) و حداکثر 10 هکتار (اشخاص حقوقی ) درطرح مشاركت داده می شوند

ادامه مطلب

کوتاه درباره منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

اولين منطقه ويژه اقتصادي كشور در سال 1370 در شمال غرب شهر تاریخی سيرجان و در 300 کیلومتری شمال بزرگترین بندرگاه تجاری کشور ( بندر عباس) توسط سازمان عمران كرمان بنیانگذاری شد و پس از 15 سال، از سال 1386 اداره اين منطقه ويژه به يكي از شركت هاي تابعه (شركت عمران سيرجان) واگذار شد و سازمان عمران کرمان اکنون در مقام مدیریت کلان منطقه ویژه، بر عملکرد آن نظارت کامل دارد. منطقه ویژه اقتصادی سیرجان 1400 هکتار مساحت دارد و در موقعیتی ممتاز، به فرودگاه و راه آهن سراسری و جاده ترانزیت کشوری دسترسی مستقیم دارد.

ادامه مطلب

کاربری های منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

منطقه اقتصادی سیرجان تنها منطقه ویژه ای است که دارای 4 کاربری عمده شامل بخش های: صنعت، انبار، اداری و خدمات پشتیبانی، مسکونی و رفاهی می باشد. در بخش خدماتی منطقه، علاوه بر خدمات اداری، خدمات گمرکی، بانکی، بیمه ای، آزمایشگاه استاندارد کالا، مخابرات پیشرفته، ریل داخلی متصل به شبکه سراسری راه آهن، پایانه حمل و نقل جاده ای، ماشین آلات تخلیه و بارگیری، آتش نشانی و آب و برق و گاز آماده بهره برداری نیز در اختیار فعالان اقتصادی است و در بخش رفاهی و مسکونی، مهمانسرا و سالن های پذیرایی و کنفرانس و امکانات ورزشی ، تفریحی برای افراد مقیم و میهمانان منطقه ویژه فراهم شده است.

ادامه مطلب

مزیت صادراتی منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

معافیت کالاهای صادراتی تولید شده در منطقه از پرداخت هرگونه عوارض معمول در داخل کشور و امکان صادرات بدون سپرده کالاهایی که توسط واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در منطقه تولید شده است، از مزایای ویژه منطقه اقتصادی سیرجان است. برای تولیدکنندگان و بازرگانان عمده، امکان ترانزیت و صادرات مجدد کالاهای خارجی وارد شده به منطقه ویژه به مقصد سایر کشورها و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز با حداقل تشریفات اداری فراهم است.

ادامه مطلب

بهای اراضی منطقه ویژه با کاربری های مختلف

قیمت اراضی منطقه ویژه اقتصادی سیرجان هر ساله در اسفندماه حسب مصوبه شورای مدیریت سازمان عمران کرمان و با توجه به ارزش افزوده امکانات و تاسیساتی که در منطقه فراهم شده است تعیین و رسما چاب و ابلاغ می شود. زمینهای صنعتی و انبار 30% از هزینه تاسیسات زیربنایی زمین مورد تقاضا به صورت نقد در هنگام عقد قرارداد واگذاری زمین و مابقی طی 20 قسط سه ماهه از متقاضیان دریافت می شود، اما زمینهای مسکونی 50% از هزینه تاسیسات زیربنایی زمین مورد تقاضا به صورت نقد در هنگام عقد قرارداد واگذاری زمین و مابقی طی 10 قسط سه ماه از متقاضیان دریافت می شود. واگذاری اقساطی اراضی بدون بهره و کارمزد می باشد

ادامه مطلب

ذکر مقصد در اسناد حمل کالا از سراسر جهان: S.S.E.Z/IRAN (ايران/ منطقه ويژه اقتصادی سيرجان)

برای واردات کالا به منطقه ویژه اقتصادی سیرجان، مراجعه حضوري يا تلفني به دفتر ستاد تهران (سازمان عمران كرمان) و مشاوره با كارشناسان حوزه امور گمركي جهت آگاهي از مقررات ورود ، نگهداري و ترخيص كالا، لازمه یک تجارت موفق است. ذكر نام اختصاري منطقه ویژه سیرجان در اسناد حمل از مبدأ به عنوان مقصد نهايي S.S.E.Z/IRAN (ايران- سيرجان – منطقه ويژه اقتصادي ) و ذكر FCA,FOT,DDU در اوراق حمل از کشور مبداء به مقصد منطقه ویژه اقتصادی سیرجان، الزامی است.

ادامه مطلب

نشر الکترونیک

مهندس افخمی: برای مناطق ویژه, باید مزیت ایجاد کنیم

مهندس افخمی: برای مناطق ویژه, باید مزیت ایجاد کنیم

جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

دیدار اعضای کمیسیون حمایت از تولید ملی از منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

دیدار اعضای کمیسیون حمایت از تولید ملی از منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

استاندار اسبق کرمان مشاور رییس جمهور در امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شد

استاندار اسبق کرمان مشاور رییس جمهور در امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شد


نشریات |  ماهنامه مناطق ویژه اقتصادی

مقالات و گزارش ها

نقش برجام بر عملکرد منطقه ویژه اقتصادی سیرجان نقش برجام بر عملکرد منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

مدیرعامل منطقه اقتصادی سیرجان: پس از برجام
دوشنبه 16 مرداد 1396 - بازدید: 428

 جاذبه هاي سرمایه گذاری جاذبه هاي سرمایه گذاری

استان كرمان داراي امكانات بالقوه فراواني جهت
دوشنبه 16 اسفند 1395 - بازدید: 661

سیرجان و آینده درخشان آن سیرجان و آینده درخشان آن

آیت الله رفسنجانی در م.و.ا.سیرجان: شرکت های
دوشنبه 16 اسفند 1395 - بازدید: 853

مناطق ویژه در لهستان مناطق ویژه در لهستان

تعیین میزان ارزش کمک های دولتی به یک صنعت یا
چهار شنبه 18 اسفند 1395 - بازدید: 740

آرشیو مقالات و گزارش ها