نشریه الکترونیکی

افتتاح 2 واحد تولیدی جدید در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

  • خانه
  • افتتاح 2 واحد تولیدی جدید در منطقه ویژه ...
افتتاح 2 واحد جدید اشتغالزا در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

افتتاح 2 واحد جدید اشتغالزا در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

در سفر رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به سیرجان، دو طرح بسته‌بندی غذای آماده و کارگاه تعمیرات تخصصی موتورهای دیزلی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان به بهره‌برداری رسید

درسفر مهندس سازگارنژاد معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به سیرجان، دو طرح بسته‌بندی غذای آماده و کارگاه تعمیرات تخصصی موتورهای دیزلی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، کارخانه بسته‌بندی غذای آماده و سالاد اولویه که با هزینه 13 میلیارد ریال از اعتبارات بخش خصوصی و تسهیلات بانکی فعالیت خود را آغاز کرد، برای 18 نفر اشتغالزایی داشته و روزانه 2 تن تولیدات خود را به بازار مصرف شهرستان و استان و استان‌های همجوارعرضه می‌کند.

کارگاه تعمیرات ماشین‌آلات دیزلی معادن نیز که در این سفر به بهره‌برداری رسید، از اهمیت خاص فنی و حرفه‌ای و رفع مشکلات تعمیرات ماشین‌آلات در منطقه صنعتی و معدنی در منطقه برخوردار است به همت جوانان تحصیلکرده راه‌اندازی شد که بخش عظیم مشکلات تعمیرات ماشین‌آلات دیزلی ویژه معادن را برطرف می‌کند و تنها کارگاه آموزشی و تعمیرات تخصصی جنوب شرق در کشور است.

مدیر کارگاه تعمیرات ماشین‌آلات دیزلی معادن گفت: مرحله اول کار برای راه‌اندازی این طرح 35 میلیارد ریال هزینه ازمحل سرمایه‌گذاری و تسهیلات بانکی داشته‌ایم که برای تکمیل و توسعه آن 150 میلیارد ریال دیگر نیاز است که کمک مسؤولان و بانک‌ها را می‌طلبد.

معینی افزود: این طرح در استان و جنوب شرق کشور نخستین واحدی است که هم قادر به آموزش تعمیر تخصصی ماشین‌های دیزلی معادن است و هم افرادی که آموزش می‌بینند پس از آموزش جذب بازار کار می‌شوند.

مدیر کارگاه تعمیرات ماشین‌آلات دیزلی معادن گفت: این کارگاه با اساتید متخصص قادر به تعمیر کامل ماشین‌های دیزلی معادن هستند که تاکنون از کشور چین یا خارج از استان برای تعمیر و با هزینه گزاف وارد می‌شدند و امروز هم ما جوانان نیازمند حمایت مسؤولان شرکت‌های معدنی و صنعتی هستیم تا دانش بومی‌گرایی و تخصص داخلی رونق بیشتری پیدا کند.

افتتاح 2 واحد تولیدی جدید در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان
منبع:
بازدید: 714
شنبه 25 شهریور 1396