نشریه الکترونیکی

دیدار اعضای کمیسیون حمایت از تولید ملی از منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

  • خانه
  • دیدار اعضای کمیسیون حمایت از تولید ملی از ...
اعضای کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس از منطقه ویژه اقتصادی سیرجان دیدن کردند

اعضای کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس از منطقه ویژه اقتصادی سیرجان دیدن کردند

درخواست نماینده مردم سیرجان در مجلس از رئیس و اعضای کمیسیون حمایت از تولید ملی: برای رفع مشکلات و موانع کارخانه های منطقه ویژه اقتصادی سیرجان با وزرای مربوطه صحبت کنید

در دیدار رئیس واعضای کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و اجرای اصل44 و نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از منطقه ویژه اقتصادی سیرجان مشکلات واحدهای صنعتی در این منطقه ویژه الگو مورد بررسی قرتر گرفت و مقرر شد نمایندگان مجلس درخواست های صنعتگران مناطق ویژه را در مجلس و دولت پیگیری نمایند.

متن کامل

به گزارش سایت منطقه ویژه اقتصادی سیرجان، تعدادی از نمایندگان کمیسیون ویژه تولید ملی و اشتغال مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکلات کارخانه های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان از بخش صنعتی منطقه و خط تولید یخچال و ال ای دی های شرکت گلدیران ( تولیدکننده محصولات ال جی ) دیدن کردند و درنشست با مدیرعامل منطقه برای رفع نگرانی های سرمایه گذاران در این منطقه ویژه الگو، قول مساعد دادند.

نصرت الله ضیا شهابی مدیر عامل منطقه در این نشست با اشاره به این که عمده فعالیت مناطق ویژه اقتصادی معطوف به تولید است گفت: با این وجود، متاسفانه امتیازات و معافیت های مالیاتی که برای مناطق ویژه در نظر گرفته شده  بسیار کمتر از مناطق آزاد است.

وی افزود: کار وفعالیت اقتصادی در منطقه ویژه سیرجان با کمترین تشریفات و بوروکراسی اداری انجام می شود تا همانطور که نمایندگان محترم شاهد بودند، دروازه ای برای انتقال تکنولوژی های نوین باشیم، اما برای صادرکنندگان ما که در شرایطی سخت تولید و صادرات انجام می دهند، هیچ جایزه صادراتی در نظر گرفته نشده است! ضمن این که  در شرایط مالیاتی آنها نیز تجدید نظری نشده است.

در این نشست شهباز حسن پور نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی از رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس خواست جلسه ای را با حضور وزرای مربوطه برای رفع مشکلات و موانع کارخانه های منطقه ویژه اقتصادی سیرجان برگزار کنند تا چرخ های اقتصادی این منطقه بهتر بچرخد.

 وی سپس افزود: شهرستان سیرجان با توجه به موقعیت صنعتی، معدنی و کشاورزی آن، زمینه های اشتغال زایی بالایی دارد اما اگر کاآفرینان فعال در منطقه حمایت نشوند ضررهای جبران ناپذیری به کشور تحمیل خواهد شد.

فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس هم در این جلسه؛ اصلاح قانون مالیات و دائمی کردن مالیات بر ارزش افزوده و شفاف سازی مالیاتی را از اولویتهای کاری کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس دانست.

قوامی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هم گفت: مالیات نباید هدف اصلی دولت برای کسب درآمد باشد و دولت باید در مالیات بر ارزش افزوده تجدید نظر کند. وی اتخاذ خط و مشی واحد ، ایجاد زیرساخت ها و تسهیلات کم بهره را راهکار مناسب دولت برای حمایت از واحدهای تولیدی دانست.

سهیلا جلودار زاده نماینده مردم تهران هم ناکید کرد: فرصت های شغلی باید پایدار باشد و استان ها محور توسعه برای تولید ثروت شوند تا مشارکت فعالین اقتصادی در قالب قوانین حمایتی اجرایی شود.

دیدار اعضای کمیسیون حمایت از تولید ملی از منطقه ویژه اقتصادی سیرجان
منبع:
بازدید: 562
شنبه 22 مهر 1396