اختصاص 1/4 میلیارد یورو وام روسی برای ساخت نیروگاه سیریک

تهران و مسکو پس از 90 جلسه مذاکره به توافقی تازه دست یافتند  

 

مجری طرح های نیروگاهی بخار شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به توافق این شرکت با پیمانکار جدید روسی برای ساخت نیروگاه سیریک هرمزگان، گفت: عملیات اجرایی این پروژه به زودی با استفاده از وام دولتی فدراسیون روسیه آغاز خواهد شد.

 

به گزارش پاون، «بهنام خائفی نژاد« افزود: با توجه به معرفی پیمانکار جدید از سوی وزارت انرژی روسیه برای ساخت نیروگاه هزار و ۴۰۰ مگاواتی سیریک استان هرمزگان، مذاکره های قراردادی با این شرکت از ابتدای سال آغاز شد که پس از برگزاری ۹۰ جلسه در نهایت توافق لازم با شرکت روسی انجام و قرارداد به امضای طرفین رسید.

 

وی ادامه داد: پس از نهایی شدن این قرارداد با حضور نمایندگان کارفرما، مشاور و نمایندگان وزارت انرژی روسیه و ایران، زمین ساختگاه پروژه به مساحت تقریبی ۲۰۰ هکتار در اختیار پیمانکار جدید قرار گرفت. این مقام مسوول با تاکید بر اینکه در حال حاضر فاز اول مطالعه تکمیل و شروع فاز دوم مطالعه در دستور کار است، گفت: مطابق با برنامه ریزی انجام شده پس از اخذ تایید نهایی وزارت دارایی روسیه و متعاقب آن گشایش LC پروژه، در آینده نزدیک عملیات اجرایی نیروگاه آغاز خواهد شد. 

 

خائفی نژاد افزود: اعتبار موردنیاز برای اجرای این پروژه بالغ بر 1/4 میلیارد یورو است که از محل وام اعطایی دولت فدراسیون روسیه به دولت جمهوری اسلامی ایران تامین خواهد شد. وی افزود: با توافق انجام شده، بخش اجرایی این پروژه به طور کامل توسط پیمانکاران ایرانی انجام خواهد پذیرفت و در بخش تامین تجهیزات نیز از توان سازندگان داخلی استفاده می شود.

منبع خبر: روزنامه اقتصادی ثروت - چاپ یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹

دیدگاه کاربران