پیش‌بینی صادرات غیرنفتی ۱۰۰ میلیارد دلاری با حضور در اکسپوی ۲۰۲۰ دبی

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی خبر داد:  

 

 

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی گفت: پیش‌بینی می‌شود سطح صادرات غیرنفتی کشور با حضور شرکت‌ها و استان‌های مختلف در این نمایشگاه (اسکپوی ۲۰۲۰) بزرگ اقتصادی، سیاسی و فرهنگی به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار برسد.

 

 

«حسن زمانی» روز سه‌شنبه در نشست خبری برگزاری نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی با بیان اینکه این رویداد بزرگترین گردهمایی اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است، اظهارداشت: این نمایشگاه با حضور ۱۹۸ کشور برای رقابت در بخش‌های مختلف و توسعه روابط برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه پاویون ایران در اکسپو ۲۰۲۰ از روز شنبه(۱۰ مهرماه) با حضور ویدیویی وزیر صنعت، معدن و تجارت کار خود را آغاز می‌کند، خاطرنشان‌کرد: همه شرکت‌هایی که آماده حضور و ارائه کالا و خدمات باشند برای حضور جذب شده‌اند.

 

زمانی با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌ها هر هفته یک استان ظرفیت‌های خود را در این رویداد به نمایش خواهد گذاشت، خاطرنشان‌کرد: برنامه‌ها در دو مرحله ویژه در نظر گرفته شده است؛ نخست بخش صادرات غیرنفتی که بر اساس پیش‌بینی‌ها می‌تواند به ۱۰۰ میلیارد دلار برسند و از سوی دیگر، بسته سرمایه‌گذاری که بتواند با ارائه مناسب سرمایه‌گذاران را به پروژه‌های مختلف جذب کند.

 

وی گفت: بخشی از هزینه ۲۰۰ میلیارد تومانی طراحی و ساخت پاویون ایران از طریق دولت و بخشی دیگر با کمک بخش خصوصی تامین شده است.

 

این مقام مسوول خاطرنشان‌کرد: پاویون ایران کمترین اعتبار را در میان همه کشورهای حاضر هزینه کرده است، اما در بین هشت پاویون برتر در فضایی افزون بر ۲ هزار و ۱۴ متر در اکسپو ۲۰۲۰ قرار گرفته است.

 

 

افزایش ۲۵ درصدی تجارت ایران و امارات تا پایان امسال

در این نشست، «فرشید فرزانگان» رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات با بیان اینکه اینکه شرکت سهامی نمایشگاه‌ها با وجود مشکلات پاویون مناسبی را در اکسپوی دبی برپا کرده است، اظهار داشت: موقعیت پاویون نویدبخش دیپلماسی فعال اقتصادی است که می‌تواند توان و قدرت کشور را برخلاف تنگناها به رخ جهانیان بکشد.

 

وی با بیان اینکه بخش خصوصی در کنار دولت فضای جدیدی را رقم خواهد زد، تصریح‌کرد: اتاق بازرگانی متولی اعزام هیات‌های تجاری و فعالان اقتصادی به اکسپو ۲۰۲۰ دبی است تا از این فرصت برای گسترش سطح روابط استفاده شود.

 

فرزانگان تاکید کرد: با توجه به روند برگزاری و حضور ایران، پیش‌بینی شده تا میزان تجارت دو کشور تا پایان سال رشد ۲۵ درصدی داشته باشد.

 

نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ کار خود را از ۹ مهرماه سال جاری در دبی آغاز و تا ۱۱ فروردین ماه ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.

منبع خبر: خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) - 6 مهر 1400

دیدگاه کاربران