همکاری ایران و سازمان ملل در برگزاری دوره آموزشی دیپلماسی تجاری

.  

 

 

 

دوره آموزش پیشرفته دیپلماسی تجاری در روزهای ۱۷ و ۱۸ اردیبهشت ماه با حضور مدرسینی از مرکز تجارت بین الملل(ITC) در محل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار می شود.

 

 

 

بر اساس اعلام معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، در این دوره کارشناسان اقتصادی و بین المللی وزارت امور خارجه در کنار کارشناسان و رایزنان بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت حضور خواهند داشت. 

هدف از این دوره، آشنایی بیشتر شرکت کنندگان با تحولات سیستم تجارت بین الملل و  اطلاع از تجربیات موفق کشورهای درحال توسعه در پیشبرد دیپلماسی تجاری می باشد. 

شرکت کنندگان همچنین از آخرین روش ها و دستاوردهای مرکز تجارت بین الملل در زمینه تسهیلات تجاری و ظرفیت سازی برای حمایت از شرکتهای کوچک و متوسط اطلاع یافته و از نزدیک با ابزارها و مدلهای تحلیل بازارهای هدف نیز آشنا خواهند شد. 

مرکز تجارت بین الملل(ITC) یکی از سازمانهای بین المللی وابسته به سازمان ملل متحد و سازمان جهانی تجارت و در ژنو مستقر است و از نهادهای پیشرو بین المللی در حوزه ظرفیت سازی تجاری در کشورهای در حال توسعه تلقی می شود. 

افزایش تجارت خارجی بویژه با کشورهای همسایه از جمله اولویت های دیپلماسی اقتصادی دولت جمهوری اسلامی ایران است و کارشناسان اقتصادی و رایزنان بازرگانی در سفارتخانه های کشورمان در خارج از کشور نقش ویژه ای در این زمینه برعهده دارند.

منبع خبر: خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) - شانزدهم اردیبهشت 1401

دیدگاه کاربران