سند راهبردی ایدرو(سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران) ۱۴۰۶ رونمایی شد

همزمان با پنجاه و پنجمین سالگرد تاسیس ایدرو؛  

 

 

 

در مراسمی همزمان با پنجاه و پنجمین سالگرد تاسیس ایدرو و با حضور رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صمت، مدیرکل دفتر وزارتی صمت، اعضای هیات عامل سازمان، معاونان و مدیران سازمان و شرکت های تابعه از ویرایش نخست سند راهبری ایدرو ۱۴۰۶ رونمایی شد.

 

 

 

معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایدرو در این مراسم با اشاره به مختصات خاص اقتصاد کشور، سند راهبردی جدید ایدرو را مبتنی بر توسعه تحول محور خواند و گفت: چشم انداز ایدرو در سند راهبردی، پیشرو در توسعه صنعتی و گسترش بن سازه (پلت فرم) های نوسازی و نوآوری صنعتی در افق ۱۴۰۶ خواهد بود.

 

نبوی توانمند سازی و نوسازی صنایع ، توسعه بن سازه (پلت فرم) های نوآورانه، توسعه هدفمند سرمایه گذاری و توسعه مدیریت و ارتقای شایستگی ها را چهار راهبرد کلان ایدرو براساس سند جدید عنوان کرد.

 

رئیس هیات عامل ایدرو گفت: در راستای توانمند سازی و نوسازی صنایع ایجاد شبکه ارزیابی، رتبه بندی و نظارت بر ارائه دهندگان خدمات، شناسایی حلقه های دانشی و ایجاد پلت فرم های بهم رسان ذی نفعان این حوزه، تسهیل گری در ارائه خدمات مشاوره ای و تسهیل گری در تامین مالی اجرای طرح های بهسازی، بازسازی و نوسازی از جهت گیری های این راهبرد کلان ایدرو است.

 

به گفته نبوی تحرک بخشی به جریان کسب و کار های نوظهور و فناور محور، بهم رسانی عرضه و تقاضای فناوری، حمایت از نوآوری فناورانه و رسوخ آن در صنایع و ایفای نقش فعال در توسعه و تعمیق ساخت داخل از دیگر جهت گیری های اصلی این راهبرد به شمار می رود.

 

معاون وزیر صمت شناسایی زمینه های سرمایه گذاری منتخب و سودآور ، ارزیابی و انتخاب شرکای راهبردی داخلی و خارجی، مولد سازی دارایی ها و تنوع بخشی به روش های تامین مالی ، گسترش روش سرمایه گذاری و اخذ بهره مالکانه و استفاده حداکثری از توان ساخت داخل را به عنوان جهت گیری های توسعه هدفمند سرمایه گذاری به عنوان سومین راهبرد کلان جدید ایدرو عنوان کرد.

 

نبوی در ادامه در تشریح جهت گیری های اصلی راهبرد توسعه مدیریت و ارتقای شایستگی نیز گفت: ایجاد شبکه ای منسجم  توانمند و ذی صلاح از ارائه دهندگان خدمات توسعه کسب وکار و بهبود حاکمیت شرکتی با محوریت ارتقای عملکرد، مهارت ها وتوان مدیریتی شرکت های تحت پوشش می تواند به تقویت و بالندگی سرمایه های انسانی و سازمان بنگاه های تولیدی و خدماتی کمک کند.

 

رئیس هیات عامل ایدرو همچنین خط مشی و محورهای راهبری عمومی شرکت های تابعه ایدرو را رعایت قوانین و انجام تکالیف قانونی، اهتمام برای تحقق و بهبود عملکرد، پایش و نظارت، مدیریت منابع و مصارف، مدیریت ساختار منابع انسانی و تحقق انتظارات سازمان به عنوان سهامدار ذکر کرد.

منبع خبر: وب سایت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران - 28 تیر 1401

دیدگاه کاربران