جزئیات منابع ارزی آزاد شده ایران در عراق

.  

 

 

بر اساس آخرین اخبار و اطلاعات به دست آمده، ایران بیش از چهار میلیارد دلار منابع ارزی مسدود شده در عراق دارد که تاکنون بخشی از آن آزاد شده و این فرآیند ادامه خواهد داشت.

 

 

 

 

در پی پیگیری ها و بر اساس اطلاعات به دست آمده، ایران بیش از چهار میلیارد دلار منابع مسدود شده ارزی در عراق دارد که تا هفته گذشته بیش از 800 میلیون دلار آن در مراحل مختلف طی دو ماه گذشته آزاد شده است.

همچنین سیدحمید حسینی - عضو هیات مدیره اتاق مشترک ایران و عراق - در این باره اظهار کرد که بر اساس توافقات صورت گرفته بین ایران و عراق، آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده در این کشور در دستور کار قرار گرفته و مقرر شده عراق 500 میلیون دلار دیگر از پول های بلوکه شده ایران نزد بانک های خود را بازگرداند..

البته این عضو اتاق بازرگانی مدعی شده که «بانک مرکزی میزان بدهی عراق به ایران را بیش از 10 میلیارد دلار عنوان کرده است».

 با این حساب و در صورت آزاد شدن 500 میلیون دلار دیگر از منابع ارزی بلوکه شده ایران در عراق، مجموع این منابع آزاد شده به یک میلیارد و 300 میلیون دلار می رسد که با توجه به توافق صورت گرفته بین ایران و عراق و توافق اخیر انجام شده بین ایران و عربستان برای از سرگیری روابط دیپلماتیک، پیش بینی می شود که منابع ارزی بیشتری از کشورهای مختلف به ایران بازگردانده شود.

منبع خبر: روزنامه اخبار صنعت - 20 اسفند 1401

دیدگاه کاربران