افزایش سرمایه‌گذاری، مهم‌ترین عامل موفقیت جهت رشد تولید در مناطق آزاد

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اظهار داشت:  

 

حجت‌الله عبدالملکی در آیین تکریم از خدمات افشار فتح‌الهی و معارفه عادل پیغامی به‌عنوان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، ضمن تقدیر از تلاش‌های افشار فتح‌الهی و تبریک به عادل پیغامی گفت: دکتر پیغامی شخصیتی ارزشمند، مورد اعتماد مقام معظم رهبری و مورد وثوق ریاست جمهوری است و حضورش برای قشم یک فرصت بی‌مانند است.

 

 

وی تاکید کرد: حضور دکتر پیغامی به‌عنوان یک اقتصاددان قوی و یک قشموند آشنا با مسائل جزیره، همچنین به لحاظ مقبولیت در سطوح بالای نظام و دولت، برای جزیره یک سرمایه محسوب می‌شود.

مشاور رئیس‌جمهور در ادامه از فتح‌الهی به‌عنوان یک مسئول دغدغه‌مند در ساختار دولت سیزدهم یاد کرد و افزود: دکتر فتح‌الهی، یکی از مدیران اجرایی ممتاز این دولت است که خدمات زیرساختی قابل‌تقدیری برای مردم و سرمایه‌گذاران به انجام رسانده است.

عبدالملکی، تیم هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم متشکل از فتح‌الهی و پیغامی را کارآمدترین تیم مدیریتی در بین مناطق آزاد دانست و بیان داشت: دکتر پیغامی با بیش از یک‌دهه زندگی در جزیره قشم و یک دوره یک‌ساله عضویت در هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم، در موفقیت‌های کم‌نظیر دکتر فتح‌الهی شریک است.

وی با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی گفت: راهبرد اصلی و ماموریت جدی مناطق آزاد، تحقق اقتصاد مقاومتی است.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی عملکرد مناطق را در حوزه اقتصاد مقاومتی مطلوب دانست و افزود: شاخص تولید ‌در مناطق آزاد در سال‌ ۱۴۰۱ نسبت به سال‌ ۱۴۰۰، بیش از ۲ برابر رشد داشته و در حوزه صادرات نیز برای نخستین‌بار در تاریخ مناطق، موفق به کسب تراز تجاری مثبت شده‌ایم.

عبدالملکی از افزایش سرمایه‌گذاری به‌عنوان مهم‌ترین عامل موفقیت در رشد تولید یاد کرد و ادامه داد: در سال جدید، مناطق آزاد برای کمک به تحقق شعار «مهار تورم و رشد تولید»، برنامه‌های مدونی دارد که به افزایش سرمایه‌گذاری خواهد انجامید.

وی، مهم‌ترین اقدام مناطق آزاد در این راستا را تسهیل شرایط کسب‌وکار با کاهش زمان، مراحل و مدارک و تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری جهت معرفی به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی عنوان کرد و اظهار داشت: تاکنون هر منطقه ۵۰ بسته سرمایه‌گذاری با طرح توجیهی و مجوز بی‌نام تهیه‌کرده که درمجموع به ۳۵۸ پروژه به ارزش ۲۴۰ هزار میلیارد تومان منجر شده است.

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پایان ضمن تقدیر مجدد از تلاش‌های افشار فتح‌الهی، ابراز امیدواری کرد که با حضور عادل پیغامی در جایگاه مدیریت عاملی سازمان منطقه آزاد قشم که یکی از صاحب‌نظران حوزه اقتصاد مقاومتی کشور است، الگوها و مدل‌های مناسبی در جزیره پیاده‌سازی شود که به‌عنوان دستاوردهای انقلاب، قابل‌عرضه در سطوح ملی و بین‌المللی باشد.

بگفتنی است، آیین تکریم از خدمات افشار فتح‌الهی و معارفه عادل پیغامی به‌عنوان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ۲۷ فروردین‌ ماه‌ ۱۴۰۲، با حضور حجت‌الله عبدالملکی مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی امام‌جمعه شهرستان، شیخ محمدصالح امینی امام‌جمعه شهر طبل، شیخ محمدعلی امینی مدیر مدرسه علوم دینی بندر لنگه، محمد محمدحسینی تختی فرماندار شهرستان، سرهنگ حجت امیری‌کیا فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم، اعضای شورای تامین، فرماندهان انتظامی و نظامی و جمعی از مسئولان شهرستان، معاونان، مدیران و کارمندان سازمان منطقه آزاد قشم در تالار وحدت شهر قشم برگزار گردید.

منبع خبر: پایگاه خبری و اطلاع رسانی مناطق آزاد - 28 فروردین 1402

دیدگاه کاربران