رئیس‌کل جدید بیمه مرکزی منصوب شد

.  

 

 

 

با پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی و تصویب هیات وزیران، «علی استاد هاشمی» به عنوان رئیس‌کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.

 

 

 

 

 

هیات وزیران به پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی و به استناد ماده (۱۹) قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه‌گری، علی استاد هاشمی را به عنوان رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین کرد.

وی، پیش از این معاون نظارت و عضو هیات عامل بیمه مرکزی بود.

استادهاشمی دارای دکتری مدیریت مالی از دانشگاه شهید بهشتی و عضو هیات علمی دانشگاه است و سابقه تدریس در دانشگاه‌های مختلف را دارد.

وی همچنین در ۲۰ سال گذشته سوابق متعدد اجرایی و مدیریتی در معاونت اداری مالی و عضویت هیات مدیره شرکت‌های مختلف دولتی و خصوصی را داشت.

در عین حال استاد هاشمی، دارای تجارب نظارتی و مدیریت حسابرسی داخلی هلدینگ‌های بزرگ اقتصادی مانند شستا، شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا صندوق بازنشستگی کشوری، عضویت کمیته حسابرسی شرکت بورس اوراق بهادار تهران، بیمه سینا، شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین اجتماعی (تاپیکو) و شرکت تامین سرمایه کیمیا است.

نگارش و چاپ مقالات متعدد علمی در زمینه حاکمیت شرکتی و مدیریت مالی از دیگر سوابق علمی رئیس‌کل جدید بیمه مرکزی است.

پیش از این «مجید بهزادپور» از اسفند ماه سال ۱۴۰۰ عهده‌دار ریاست کل بیمه مرکزی بود که با حکم خاندوزی به عنوان مشاور وزیر منصوب شد.

منبع خبر: خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) - 13 شهریور 1402

دیدگاه کاربران