تبدیل منطقه آزاد قشم به کریدور انتقال کالا

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد قشم :  

 

 

با بیان اینکه تعداد 100 مورد از اراضی راکد منطقه آزاد قشم احیاء شده است، گفت: بحث های حقوقی در این خصوص انجام شد و از این طریق واحدهای صنعتی و شیلاتی که پیش از این تعطیل بودند، آزادسازی و احیاء شدند.

 

 

 

 

 

محمد عظیم زاده، معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد قشم، با بیان اینکه عملکرد منطقه آزاد قشم در سال های 1402 و 1401 به صورت سرمایه گذاری اعم از حوزه اقتصادی، تراز تجاری مثبت، جذب سرمایه گذاری خارجی و داخلی، شیلات و صنعت بوده، گفت: با رشد و پیشرفت قابل ملاحظه ای در این جزیره روبرو هستیم.

 

وی افزود: در مورد مساله حمل ونقل دریایی و ترانزیت در جزیره قشم نیز با افزایش 30 درصدی و در حوزه شیلات و کشاورزی نیز پیشرفت دو برابری داشته ایم.

 

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد قشم، گفت: این جزیره، در حوزه جذب کالای وارداتی نیز افزایش داشته و موفق شده ایم تا این منطقه را به یک کریدور جدی در زمینه انتقال کالا تبدیل کرده ایم؛ در صادرات نیز با جهش تراز تجاری مثبت و قابل توجه 300 میلیون دلاری در سال 1402 روبرو بوده ایم.

 

عظیم زاده ادامه داد:در زمینه رفع موانع تولید در واحدهای صنعتی نیز در شهرک صنعتی طولا نسبت به تسهیلگری و جذب سرمایه گذاری داخلی اقدامات شایانی به عمل آمده و بیشتر از 90 قرارداد در این دوره منعقد و فعالیت نیز شروع شده است.

 

وی تاکید کرد: پیگیری آزادسازی اراضی واگذار شده نیز از دیگر اقداماتی بود که در سال گذشته انجام شد بر اساس قانون واگذاری زمین در منطقه آزاد قشم به شرط ساخت تعداد صد مورد اراضی که در آنها طی سنوات متمادی و مستمر سرمایه گذاری شکل نگرفته بود، وارد بحث های حقوقی شد و از این طریق واحدهای صنعتی و شیلاتی که پیش از این تعطیل بودند، آزادسازی و احیاء شدند.

منبع خبر: روزنامه تجارت - اول خرداد 1403

دیدگاه کاربران