بسته حمایتی گمرک از شرکت های بورسی هفته آینده رونمایی می‌شود

رئیس کل گمرک ایران:  

 

 

 

برای شرکت‌های بورسی و فرابورسی، بسته حمایتی در نظر گرفته‌ایم که طی هفته آینده ارائه می‌شود.

 

 

 

 

محمد رضوانی فر رئیس کل گمرک ایران در آئین تجلیل از فعالان پیشتاز اقتصاد ایران اظهار کرد: در مجموعه گمرک مجموعاً حدود ۴۰ هزار بهره‌گیرنده از خدمات داریم. اگر افراد مشترک در واردات و صادرات را کنار بگذاریم این عدد به ۳۰ هزار شرکت می‌رسد.

رئیس کل گمرک ایران افزود: این شرکت‌ها بر اساس سابقه فعالیت، حجم گردش مالی، تعداد پرسنل و … آنها را به سه سطح تقسیم بندی کردیم. پس از آن بر اساس مؤلفه‌های قانون مداری مانند نداشتن پرونده قاچاق و ایفای تعهدات ارزی شرکت‌ها غربال‌گری شدند.

برای این گروه مجموعه‌ای از تسهیل گری‌ها را داشتیم مانند بسته‌های حمایتی، تسریع در استرداد حقوق گمرکی و نداشتن مطالبه نامه باز وجود داشته است.

رضوانی فر گفت: به زودی مسیر آبی برای فعالان اقتصادی رونمایی می‌شود. این کار ارائه خدمات گمرکی به فعالان خوش نام را تسریع می‌کند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: در گمرک کشور بر اساس آیتم‌هایی از جمله خوش حساب بودن و نداشتن پرونده قاچاق و انجام تعهدات ارزی حدود ۶۲۴ شرکت به عنوان شرکت‌های منتخب و پیشتاز اقتصاد ابران انتخاب شده اند.

به گفته رئیس کل گمرک کشور، برای شرکت‌های منتخب بسته‌های حمایتی و تسهیل در استرداد حقوق گمرکی و مزایای دیگر را در نظر خواهیم گرفت.

رضوانی فر تصریح کرد: بسته‌های حمایتی برای روان سازی و تسهیل در امور گمرکی را در دستور کار خود قرار داده ایم و بسته‌های جدید کانال آبی، مسیر آبی و همچنین بسته ویژه شرکت‌های پذیرنده در بورس را در دستور کار خود قرار داده ایم.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برنامه تحولی برای گمرک تدوین کردیم و بر اساس آن اولویت‌های برنامه‌های هفتم قرار داده ایم تا بتوانیم گمرک ایران هوشمند چالاک چابک و تأمین کننده وصول کننده حقوق و عوارض باشند.

 

برای شرکت‌های بورسی و فرابورسی، بسته حمایتی در نظر گرفته‌ایم

رضوانی فر همچنین اظهار کرد: شرکت‌های فعال در بازار سرمایه به علت اینکه از شفافیت‌های بیشتری برخوردارند و صورت‌های مالی متعدد و شفاف‌تری را ارائه می‌کنند، از حمایت ویژه گمرک ایران برخوردار خواهند شد.

رئیس کل گمرک ایران گفت: بسته‌های حمایتی گمرک طی هفته آینده ارائه می‌شود.

منبع خبر: خبرگزاری مهر - 3 بهمن 1401

دیدگاه کاربران