انتخابات اتاق بازرگانی تهران به تعویق افتاد

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت:  

 

 

 

برگزاری انتخابات اتاق بازرگانی تهران از 10 اسفند به 20 اسفند سال جاری موکول شد.

 

 

 

 

مسعود خوانساری امروز در چهل و سومین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران درباره برگزاری انتخابات اتاق‌های بازرگانی، اظهار داشت: دوره چهارساله اتاق بازرگانی تهران در حال پایان است و این چهار سال سخت‌ترین سال‌های اقتصاد کشور و شاید سخت‌ترین سال‌های اقتصاد کشور پس از جنگ برای کشور و ‌برای فعالان اقتصادی بود.

رئیس اتاق بازرگانی تهران بیان داشت: متاسفانه در سال‌های گذشته شاهد بی ثباتی اقتصادی، بی ثباتی نرخ ارز، تورم بالا و خروج نخبه ها و شدیدتر شدن تحریم‌ها بودیم اما با این وجود اتاق بازرگانی توانست تا اندازه‌ای رسالت خود را انجام دهد. 

وی افزود: فارغ از اینکه دولت‌ها در چه جناح سیاسی بودند اما ما به موقع هشدارهای لازم را به موقع در باره مسائل اقتصادی ارائه دادیم و تا آنجا که در توان بخش خصوصی بود از منابع بخش خصوصی دفاع کردیم و مشکلات را مسئولان در میان گذاشتیم. 

خوانساری به برخی از اقدامات اتاق بازرگانی تهران طی 8 سال گذشته اشاره کرد و گفت: سال 94 در مجموع 14 هزار عضو داشتیم اما اکنون اتاق بازرگانی تهران نزدیک به 30 هزار عضو داریم و این در حالی است که 8 سال دوران سخت اقتصادی بود. 

وی افزود: افزایش اعضای اتاق بازرگانی تهران ناشی از شفاف‌سازی، پاسخگو بودن و برقراری ارتباط خوب با اعضا بوده است.

اگرچه هدف گذاری ما رسیدن به 50 هزار عضو بوده است اما این نتیجه هم مثبت ارزیابی می شود. 

رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه طی این مدت 30 تشکل در اتاق بازرگانی تهران تشکیل شد و خانه ای با عنوان تشکل‌ها ایجاد شد، گفت: ایجاد تشکل ها برای توسعه کشور موثر است و با این ایده عمل کردیم و نتایج خوبی نیز دست یافتیم. 

وی با اشاره به ایجاد مدرسه کسب و کار بیان داشت: این مدرسه سه سال است که راه اندازی شده است و دوره های موفقی نیز برگزار شده است. 

خوانساری همچنین به زمان برگزاری انتخابات اتاق بازرگانی تهران اشاره کرد و گفت: قرار بود انتخابات اتاق بازرگانی تهران در 10 اسفند ماه امسال برگزار شد ولی برگزاری این انتخابات به تعویق افتاده و در 20 اسفند ماه برگزار می شود. 

وی دلیل تعویق در برگزاری انتخابات را ابهامات آئین نامه جدید عنوان کرد و افزود: با توجه به این مساله انتخابات به تاخیر افتاده است. 

منبع خبر: خبرگزاری فارس - 25 بهمن 1401

دیدگاه کاربران