نهایی کردن اسناد توسعه تجاری دوجانبه میان ایران و اندونزی

در دیدار وزرای ایران و اندونزی مطرح شد:  

 

 

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز برای نهایی کردن اسناد توسعه تجاری دوجانبه با وزیر بازرگانی اندونزی دیدار کرد.

 

 

 

عیسی زارع پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- که به‌عنوان رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و اندونزی به جاکارتا سفر کرده است، در ادامه سفر خود به این کشور امروز با «ذوالکفلی حسن»، وزیر بازرگانی این کشور دیدار کرد.

در این دیدار دو طرف برای نهایی کردن اسناد توسعه تجاری دوجانبه پیش از سفر رئیس‌جمهوری به این کشور با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

زارع پور پیش از آن نیز به همراه مهدی صفری- معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه -جلسه‌ای با تعدادی از تجار اندونزیایی برای توسعه روابط اقتصادی دو کشور داشت که در پایان این دیدار تاکید کرد که با برطرف کردن موانع می‌توان مبادلات تجاری ایران و اندونزی را به‌سرعت چند برابر کرد.

 

افزایش مبادلات تجاری ایران و اندونزی با حل شدن موانع

همچنین مطابق برنامه، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از سوپر اپلیکیشن اندونزیایی گوجک (Gojek) و توکوپدیا (Tokopedia) به عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین این کشور که هر دو از شرکت‌های زیرمجموعه هولدینگ گوتو (GoTo) به شمار می روند، بازدید می‌کند.

هولدینگ گوتو پس از ادغام گوجک و توکوپدیا در ۱۷ ماه می ۲۰۲۱ تأسیس شد و شرکت‌های زیرمجموعه آن، پر بازدیدترین پلتفرم‌های تجارت الکترونیک در اندونزی محسوب می‌شوند.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بازدید از کالج اسلامی جامعة المصطفی اندونزی و سخنرانی در جمع اساتید و دانشجویان این کالج از دیگر برنامه‌های روز دوم سفر رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و اندونزی و هیئت همراه به جاکارتا خواهد بود.

منبع خبر: خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - اول خرداد 1402

دیدگاه کاربران