از حمل‌ونقل بین‌المللی غفلت کرده‌ایم

معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری گفت:  

 

 

 

پیرو نامگذاری سال ۱۴۰۳ امسال باید شاهد تحول در تولید خدمت در حوزه صنعت حمل و نقل جاده‌ای باشیم.

 

 

 

 

 

حمیدرضا شهرکی اظهار کرد: صنعت حمل و نقل مسافر در کشور با وجود داشتن ظرفیت‌های مناسب از حمل و نقل بین المللی غفلت و به حمل و نقل داخلی بسنده کرده است.

وی با اشاره به تغییر این روند در سال جدید بر احیا حوزه بین المللی حمل و نقل مسافری تاکید کرد و افزود: برای داده کاوی و اخذ تصمیم‌های صحیح در حوزه حمل و نقل مسافر ما نیازمند تکمیل بانک اطلاعاتی دقیق و جامع هستیم.

وی با اشاره به ضرورت احیاء جایگاه رانندگان و هویت بخشی به این شغل شریف در اذهان مردم گفت: در حال حاضر بیش از ۳۲۰ راننده خانم در بخش حمل و نقل عمومی مسافر کشور فعال هستند، فعالیت بانوان در این رشته تخصصی و مهارتی حکایت از امنیت بالای این شغل و جایگاه والای آن دارد.

شهرکی پرورش رانندگان متخصص برای توسعه صنعت مسافر کشور را ضروری دانست و اضافه کرد: رانندگان ایمن و امین، افتخار ایران زمین هستند.

معاون حمل و نقل کشور خواستار همدلی خانواده بزرگ صنعت حمل و نقل مسافر کشور با حضور مستقیم بالغ بر ۸۰۰ هزار فعال و سرمایه گذار برای احداث شرکت تعاونی تامین نیاز شد و اظهار کرد: این تعاونی تامین نیاز می‌تواند در حل مشکلات صنعت حمل و نقل به عنوان یکی از بخش‌های با نیاز‌های مصرف در حوزه کالا و خدمات تاثیر به سزایی داشته باشد.

شهرکی یکی از مهمترین اقدامات برای پویایی صنعت حمل و نقل مسافر کشور را افزایش بهره وری با استفاده ظرفیت‌های فناوری‌های نوین و دانش روز عنوان کرد و گفت: به ویژه در حوزه کاهش هزینه‌ها در راستای تحقق ارتقا بهره وری راهکاری است که اغلب بنگاه‌های تولید خدمات در کشور‌های پیشرفته از آن بهره می‌گیرند.

وی همچنین ایجاد درآمد جانبی در حوزه تولید خدمات حمل و نقل را یکی از موضوعات مهم در افزایش درآمد و اقتصادی شدن بخش برشمرد و افزود: نیازمند اصلاح بسیاری از رویه‌های موجود در کشور هستیم.

وی با اشاره به حماسه بزرگ اربعین حسینی که بخش زیادی از زحمات آن بر عهده فعالان حمل و نقل مسافر کشور است، خاطر نشان کرد: وسعت پروژه حمل در یک بازه زمانی محدود بر اساس معیار نفر کیلومتر حمل در تمام دنیا بی نظیر است و باید این پروژه حمل و نقل ثبت ملی و در نهایت ثبت جهانی آن انجام گرفته تا برگ زرینی به افتخارات جهانی و ملی صنعت حمل و نقل مسافر بیفزاید.

منبع خبر: خبرگزاری برنا - 13 فروردین 1403

دیدگاه کاربران