سی و یکمین همایش سالیانه سیاست‌های پولی و ارزی آغاز به کار کرد

.  

 

 

 

سی ‌و یکمین همایش سالیانه سیاست‌های پولی و ارزی با موضوع اصلی «بازآرایی سیاست‌های پولی و نظارتی؛ با نگاهی به قانون جدید بانک مرکزی» و در قالب ۲ محور کلیدی «سیاستگذاری پولی، ارزی و اعتباری» و «تنظیم‌گری و نظارت» آغاز به کار کرد.

 

 

 

 

 

در این همایش اعضای هیات عامل بانک مرکزی، صاحب نظران اقتصادی از جمله سخنرانان کلیدی شامل «محمدرضا فرزین» رئیس کل بانک مرکزی، «داود منظور» رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و «سید احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی حضور دارند.

همچنین در سی و یکمین همایش سالیانه سیاست‌های پولی و ارزی با هدف پوشش هر چه بیشتر محورهای اصلی، هفت نشست تحلیلی با دعوت از اساتید، مدیران و خبرگان هر موضوع برنامه‌ریزی شده است.

علاوه بر این، به‌منظور بهره‌مندی بیشتر از دانش صاحبنظران و کسب دستاوردهای کاربردی‌تر، پیش‌نشست‌هایی نیز در هفته‌های گذشته برگزار شده است که در ابتدای هر نشست چکیده مختصری از آن‌ها به سمع و نظر مهمانان رسیده و به دنبال‌ آن،‌ گفت‌وگوها ادامه خواهد یافت.

به منظور آشنایی حداکثری پژوهشگران و محققان با فرآیندها و عملیات اجرایی در بانک مرکزی و بسط دانش تجربی در حوزه پولی و بانکداری، برای نخستین بار هشت عنوان کارگاه‌ آموزشی نیز در برنامه همایش گنجانده شده است.

علاوه بر این، به موازات میزگردهای تخصصی و کارگاه‌های آموزشی، ۱۵ عنوان مقاله علمی که پس از طی مراحل داوری از میان بیش از ۱۶۰ عنوان مقاله ارسالی به دبیرخانه همایش برگزیده شده‌اند، به حضور علاقه‌مندان ارائه می‌شود.

لازم به توضیح است امسال با توجه به نمایه شدن همایش در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، بخش مقالات با استقبال قابل توجه اساتید، پژوهشگران و دانشجویان همراه بوده است.

گفتنی است در همه سال‌های برگزاری همایش سیاست‌های پولی و ارزی، همواره تلاش پژوهشکده این بوده تا این رویداد بتواند در عرصه تصمیم‌سازی در حوزه پولی و بانکی کشور به نحو احسن ایفای نقش کند.

پس از ۳۰ دوره برگزاری موفق، همایش سیاست‌های پولی و ارزی به محفلی برای تعامل بهتر و تضارب آرای کارشناسان، خبرگان و متخصصان پولی و بانکی با بدنه اجرایی کشور بدل شده است.

منبع خبر: خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) - 7 خرداد 1403

دیدگاه کاربران